Gdzie zainstalować zbiornik na LPG?
Ogrzewanie gazem jest bardzo wygodne, ekologiczne i niedrogie, niestety nie każdy wie, że nawet bez przyłącza do gazociągu może mieć taką możliwość. Jako alternatywę dla kotłów na paliwo stałe i autonomicznych urządzeń grzewczych, możesz zamontować zbiornik na LPG.Takie rozwiązanie często stosuje się w podmiejskich gospodarstwach domowych nie mających dostępu do gazociągu. Po jednorazowym napełnieniu zbiornika właściciel nie musi martwić się o uzupełnianie paliwa grzewczego przez wiele miesięcy.
Zbiorniki na gaz płynny występują również w wersji możliwej do zamontowania pod ziemią. Może to przekonać niektóre osoby negatywnie nastawione do zamontowania sporych rozmiarów butli o wątpliwie estetycznym wyglądzie na swojej działce. Taki zbiornik nie rzuca się w oczy, gdyż prawie w całości jest schowany pod ziemią. Kolejną zaletą jest również fakt umożliwiający zamontowanie takiego zbiornika bliżej budynku mieszkalnego, niż można to zrobić ze zbiornikiem naziemnym. Można go również zainstalować bliżej granic działki oraz dróg. Na zakopanym zbiorniku bez przeszkód można siać trawę, czy sadzić rośliny. Widoczna jest tylko pokrywa zbiornika. Niestety jest to nieco droższa opcja od zbiornika montowanego na powierzchni ziemi. Czasem jednak będzie jedyną możliwością.
Chociaż wielkość zbiornika jest oczywiście zależna od mocy grzewczej urządzeń znajdujących się w domu, to zwykle w domku jenorodzinnym montuje się 2700 litrowy naziemny zbiornik na propan. Uzupełnia się go zwykle 2 razy w ciągu roku. Zbiorniki 4850l lub 6700l odnajdują miejsce w większych komercyjnych zastosowaniach. Zainstalowanie większego zbiornika ma również wiele zalet. Można na przykład tankować tylko raz w roku, w momencie kiedy ceny gazu są najkorzystniejsze.

Głównymi korzyściami, jakie użytkownicy czerpią z ogrzewania gazowego korzystając z butli gazowych, jest wygodne użytkowanie, niezależność od sieci rurociągów i przyjazność dla środowiska. Skroplony gaz zapewnia komfort i czystość podczas pracy, co jest typowe dla urządzeń gazowych. Ponadto, w przypadku skroplonego gazu, nie jesteś uzależniony od podłączenia do gazociągu, więc możesz korzystać z tych zalet w dowolnym miejscu - niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieście, czy spędzasz weekendy w domku w górach. Gaz jest magazynowany w zbiorniku i uzupełniany, kiedy to konieczne. Nie mniej ważnym faktem jest, że skroplony gaz jest również przyjazny dla środowiska. Jego spalanie powoduje znacznie mniejszą szkodliwą emisję niż podczas stosowania, na przykład, paliw stałych. Ten fakt jest dodatkowo wzmacniany przez wysoką sprawność urządzeń gazowych. Dzięki precyzyjnej regulacji wytwarzane jest dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba.